F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 2.5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <0.3mm@100mm |
| Operating Distance | 0.1m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (100mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 55, typ 32mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-08(48X86) 注文番号: 70160956 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 8mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| KS-MOUNT-12(36X62)-MAGNETIC 注文番号: 70160246 Magnetic mount for laser module 12mm, diameter 36mm, height 62mm, plastic, holding force 6.5 kg 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-3-FA(12x40)-AP-C1800 注文番号: 70138016 Isolated point laser module, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 12x40mm, Class 2, axial parallel 61.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E850-1-2(24x96)APT20-ADJ-NO-D 注文番号: 70138009 focusable isolated Expander lasermodule, red, 850nm, 1mW, 1.8V DC, 24x96mm, class 1M, MTTF 10.000h @50°C, without pcb 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH658-30-24(20x80)-F3000-M12 注文番号: 70138122 isolated Line lasermodule, red, 90°, 658nm, 30mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 487.31 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-SET02 注文番号: 70122022 Adjustment Tool for DOE mounting 4.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE263-635-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70111576 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 5,9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R263 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-0.9-3-F(14x45) 注文番号: 70104622 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 0.9mW, 3V DC, 14x45mm, class 1 140.25 EUR |