F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Fiber |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3R |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | 105 x 42 x 62mm |
| Material | aluminium |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 500 - 1000, typ 750mA |
| Housing Color | 黒 |
| Connector | 9 Pin D-Sub Male Connector |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 7g |
| Fiber core diameter | Ø200µm |
| Fiber included | Ja |
![]() | LFNT-5 注文番号: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE405-1-3(14x45)90DEG-F150 注文番号: 70124620 Isolated line lasermodule, blue, 90°, 405nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 1M, focus f=150mm 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-7-3(12x32)-F1500 注文番号: 70109740 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 7mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 83.11 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R214 注文番号: 70124095 Diffractive Optical Element DOE CROSS - 2 - PC - 8x2.1mm 2° @645nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-5-3(8x26)30DEG-F285-C200 注文番号: 70120141 isolated Line lasermodule, red, 30°, 635nm, 5mW, 3V DC, 8x26mm, class 1M 68.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-635-5-6(10x22) 注文番号: 70110715 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - 5 - PC - 8x2.1mm 5°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R205 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-2-3(4x10)-F17-HQ 注文番号: 70151008 Dot laser, 650nm, 2mW, Focus 17mm +/- 0.5mm, 4x10mm, 3V DC 74.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-532-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70111132 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 65Lines (Square Area, Central Line Thicker) PC 8x1.2mm 25.8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R255 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB660-20-3(12x44)-PWL 注文番号: 70129328 Linelaser, uniform line, red, 660nm, 60°, 20mW, 3V DC, 12x44, laser class 2M 487.31 EUR |