DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | 黄銅 |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | 合わせできる |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 15 - 70, typ 30mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Alpha | 28.2° |
| Beta | 2.82° |
| a | 5mm |
| b | 50.5mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PROTECTION-BOX 注文番号: 70141900 Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilting opening for quick and easy removal - Mounting hardware for wall mounting is included 30.17 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-5-3-F(12x50)-CON 注文番号: 70135268 focusable isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x50mm, class 3R, incl. connector 2.5mm 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-3(8x17)-AP 注文番号: 70118278 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 8x17mm, external circuit board, class 1 46.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R245 注文番号: 70108019 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10° @633nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-12-3-FA(22x105)-S-AP 注文番号: 70135411 axial parallel Dot lasermodule, green, 520nm, 12mW, 3V DC, 22x105mm, class 3R 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E850-1-2(24x96)APT20-ADJ-NO-D 注文番号: 70138009 focusable isolated Expander lasermodule, red, 850nm, 1mW, 1.8V DC, 24x96mm, class 1M, MTTF 10.000h @50°C, without pcb 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-12(9x20) 注文番号: 70103991 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 12V DC, 9x20mm, class 3R 11.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-2-3(4X10)-ADJ-HQ 注文番号: 70150896 Adjustable dot laser module, red, 650nm, 2mW, 3V DC, 4x10mm, Class 3R 74.71 EUR |