MLH650-16-5(16x45)
modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 16x45mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 15 - 70, typ 30mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Alpha | 28.2° |
| Beta | 2.82° |
| a | 5mm |
| b | 50.5mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD520-1-3(22x106)-S-QCW Pedido Nr.: 70148022 Dot lasermodule, green , 520nm, 1mW, 3V DC, 22x106mm, class 2, internal modulation 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| Mount-Adapter-Set Pedido Nr.: 70112894 6 different adapter inlays: 2x adapter for 20mm reducing to 18 mm or 15 mm; 2x adapter for 16 mm reducing to 14 mm or 11 mm; 2x adapter for 12 mm reducing to 10 mm or 9 mm 6.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-3(12x32)20DEG Pedido Nr.: 70105964 isolated line laser, red, 20°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 63.78 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-24-5(14x45)-F400 Pedido Nr.: 70110340 isolated, modulated line lasermodule, 650nm, 24mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R267 Pedido Nr.: 70123234 Diffractive Optical Element DOE Quasi-continous Line - PMMA - 8x1mm 30.1° @532nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-24-F(14x55)45 Pedido Nr.: 70122084 focusable isolated Line lasermodule, red, 45°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x55mm, class 1 125.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-180-980 Pedido Nr.: 70147568 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * Wavelength: 180-315 D LB7 + IR LB4, >315-400 DIRM LB5, >400-534 D LB5 + IRM LB6, 720-770 + >850-1080 DIRM LB5, 750-765 + 980-1065 D LB5 + IR LB7 + M LB7Y, >770-850 DIRM LB4 *OD:180-534 7+, 720-770 5+, 750-760 7+, 770-850 4+, 850-1080 5+, 980-1064 7+ * Especially suitable for: Laser BLUE 405nm, BLUE 445nm, BLUE 450, GREEN 520nm, GREEN 532nm, RED 755nm and IR 980nm 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH980-120-5(22x60)60DEG-F300 Pedido Nr.: 70141818 isolated Line lasermodule, infrared, modulated, 60°, 980nm, 120mW, 5V DC, 22x60mm, class 3R 176.39 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!