DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 8mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <3mm@6m |
| Operating Distance | 6m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1000mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (6.0m) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 45 - 80, typ 60mA |
| Housing Color | 黒 |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 35g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-D638-60-3-F(20x100) 注文番号: 70121353 Adjustable High Power DOE Laser, rot, 638nm, 60mW, 3V DC, Klasse 3B 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB520-50-24(19x88)60DEG-PWL-TTL 注文番号: 70150216 adjustable line laser, green, 60°, 520nm, 50mW, 5V DC, 19x88mm, class 3B, constant energy distribution, Powell Linse, TTL 0-5V, compatible with Osela® etc. 1,050.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE223-532-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70119404 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 2 x 2 + 1 Dots - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R223 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE251-635-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70111453 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.6° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R251 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE259-635-5-5(10x24)-ADJ 注文番号: 70133196 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 5 Rings PC 8x1.2mm 28,2°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R259 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PROTECTION-BOX 注文番号: 70141900 Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilting opening for quick and easy removal - Mounting hardware for wall mounting is included 30.17 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-5-3-F(12x50)-CON 注文番号: 70135268 focusable isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x50mm, class 3R, incl. connector 2.5mm 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-3(8x17)-AP 注文番号: 70118278 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 8x17mm, external circuit board, class 1 46.13 EUR |