F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | 合わせできる |
| Operating Distance | 20m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 10% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Stainless Steel |
| Focus | 合わせできる |
| Output Aperture | 16mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 40 - 115, typ 75mA |
| Housing Color | 緑 |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 350g |
| Power Supply | Laser Power Supply, Output: 24V DC, 1A, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: max. 24W, 4-Pin Industrial-M12-Connector |
| Protection Class | IPIP 64 |
![]() | MOUNT-BASE-PLATE-01 注文番号: 70113822 Base plate with mounting mandrel Ø22mm, aluminum 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CA532-10-3(20x80) 注文番号: 70100310 Cross lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 3V DC, 20x80mm, class 1M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE266-DD635-5-24(16x65) 注文番号: 70144680 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, mit DOE266 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC650-16-24(15x52)30 注文番号: 70132694 Modulatable isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 16mW, 24V DC, 15x52mm, class 2M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB658-50-24(40x210) 注文番号: 70115475 Isolated line laser module, red, 90°, 658nm, 50mW, 24V DC, 40x210mm, Class 2M, incl. mounting bracket 478.91 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-3(16x45)-F1000 注文番号: 70105346 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1, with protection lens 82.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)-APERTURE 注文番号: 70119794 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 0.4m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-ADJ-C150 注文番号: 70132038 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3-5V DC, 8x21mm, class 2 38.57 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE332-850-5-3(12x38) 注文番号: 70128406 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 1, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm incl. DOE-R332 226.81 EUR |