DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1mrad |
| Line Thickness | <1mm@300mm |
| Operating Distance | 0.3m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | 黄銅 |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (300mm) |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 65, typ 45mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Alpha | 28.2° |
| Beta | 2.82° |
| a | 5mm |
| b | 50.5mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-5-12-F(20X73)60DEG-CON 注文番号: 70156850 focusable isolated cross lasermodule, red, 60°, 635nm, 5mW, 12V DC, 20x73mm, class 1, connector 2.1mm 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(8x20)-ITA 注文番号: 70121612 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x20mm, class 2 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E450-60-5(16x25) 注文番号: 70141160 Expander lasermodule, blue Laserdiode, 450nm, 60mW, 16x25mm, Laser Class 3R 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(16x60) 注文番号: 70107715 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 16x60mm, class 2 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DP635-0.3-5(10.6x12.2)-F50 注文番号: 70140927 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.3mW, 5V DC, 10.6x12.2mm, class 1 87.31 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R394 注文番号: 70142037 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder (squared) PC - 8x0,63mm, 50° @520nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI520-5-5(8x26)45DEG-F250 注文番号: 70130829 isolated Line lasermodule, green, 45°, 520nm, 5mW, 5V DC, 8x26mm, class 1, focus 250mm, external PCB 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3R-IR-DE 注文番号: 70119619 Safety Label german DIN EN 60825, Class 3R, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |