F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.7mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | 固定した |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 80 - 200, typ 150mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 36° |
| a | 66mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
| LASER-BULLET-9MM-650-5 注文番号: 70151190 9mm Luger Training Laser Bullet, red, 650nm, 5mW, Ø9mm, Laserclass 3R, collimated, gold plated brass 105.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMD450-10-3(12X40)-F300-C2500 注文番号: 70160918 modulated Dot lasermodule, blue, 450nm, 10mW, 3V DC, 12x40mm, class 3R, focus 300mm, Power control (0-3V) 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-10-5(22x90)110-F1500 注文番号: 70140682 Line lasermodule, red, 110°, 660nm, 10mW, 5V DC, 22x90mm, class 1M, focus at 1.5m 94.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-532-5-3-S(22x112)-AP 注文番号: 70120073 DOE lasermodule with DOE R260 Viewfinder Circle + Cross, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2 504.12 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-06(45x75) 注文番号: 70115154 Mount for Lasermodul 6mm, Diameter 45mm, Height 75mm 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R257 注文番号: 70108149 Diffractive Optical Element DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)90-F1000 注文番号: 70126334 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 1m, class 2, Cablelength 500mm 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R280 注文番号: 70113143 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 60° @635nm 49.50 EUR |