BALLHEAD-MOUNT-08(25x66)
Mount for laser module D=8mm, 1/4'' UNC internal thread in the base for attachm…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1.5mrad |
| Size of Laserdot | réglable |
| Operating Distance | 20m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Max. Mod. Frequency | 200kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 40 - 60, typ 50mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| RP-LG635-10-24-F(20X90)60DEG Référence: 70183023 focusable isolated Line lasermodule, red, 60°, 635nm, 10mW, 24V DC, 20x90mm, class 2M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-10-3(14x45)-KIT Référence: 70113815 Lasermodule KIT, focusable, red, 650nm, 10mW Diode, 3V DC, 14x45mm, class 3B with driver and aluminium housing. 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-5(7x14)-F35 Référence: 70107647 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 7x14mm, focus 35mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD850-0.5-4(14x33)-AP-CON Référence: 70149227 isolated Dot lasermodule, red, 850nm, 0.5mW, 4V DC, 14x33mm, class 1 112.52 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-1-3-FA(14x45)-F20000 Référence: 70114812 Isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2 61.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-0.4-3(8x25) Référence: 70114843 Adjustable isolated point laser module, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 8x25mm, Class 1 37.73 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70119169 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 65Lines (Square Area, Central Line Thicker) PC 8x1.2mm 25.8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R255 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-24(20x80)-PL-C1500 Référence: 70112757 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 327.65 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!