DOE286-635-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power su…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 4mW |
| Laser Class | 1M |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 10° |
| Line Thickness | <2.5mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 130mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1571 |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 6.5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 50 - 80, typ 70mA |
| Housing Color | noir |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 70°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB650-1-5(12X45)5-ADJ-C400 Référence: 70153293 Adjustable Cross lasermodule, red, 5°, 650nm, 1mW, 5V DC, 12x45mm, class 1M, incl. 2.5mm connector 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD532-10-3(16x62)-DOE-C Référence: 70145625 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 10mW, 3V DC, 16x62mm, class 3R, modulated 562.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-180-980 Référence: 70147568 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * Wavelength: 180-315 D LB7 + IR LB4, >315-400 DIRM LB5, >400-534 D LB5 + IRM LB6, 720-770 + >850-1080 DIRM LB5, 750-765 + 980-1065 D LB5 + IR LB7 + M LB7Y, >770-850 DIRM LB4 *OD:180-534 7+, 720-770 5+, 750-760 7+, 770-850 4+, 850-1080 5+, 980-1064 7+ * Especially suitable for: Laser BLUE 405nm, BLUE 445nm, BLUE 450, GREEN 520nm, GREEN 532nm, RED 755nm and IR 980nm 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(8x21)-F344-C350-AP Référence: 70131239 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x21mm, class 2, focus = 344mm 41.93 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-1-3(8x25) Référence: 70100068 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x25mm, class 2 41.09 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-2.5-5(8x21)-NO-MONITOR Référence: 70106831 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 2.5mW, 5V DC, 8x21mm, class 3R 44.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS2M-EN Référence: 70119596 Safety Label english DIN EN 60825, Class 2M, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064-MEDICAL-BOX Référence: 70146721 Laser safety glasses for medical and cosmetic applications, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo printing - Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4; Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5; Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 - Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6; Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7; Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 - Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm and INFRARED 1064nm included: Wall mount for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes various stickers for labeling the wavelength range - Mounting materials for wall installation are included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective glasses" 1x Sticker for marking hazards from optical radiation 428.49 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!