L520-2-3(10x38)-F5000-C127
Isolated line laser, 520nm, green, 2mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, class 1
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 845nm (infrarot) |
| Optical Power | 0.5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Stability | <8% @ -10 - 50°C |
| Axial Divergence | ±2° |
| Rise Time | <100ms |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 150mm |
| Wire type | Belden, Typ 1095, 28AWG |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >50000h |
| Operating Voltage | 3.5 - 4.5, typ 4V DC |
| Operating Current | 12mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 60°C |
| Weight | 11.3g |
| Pointing Stability | <0.2° |
![]() | BATT-ELOCK-ER17335 Référence: 70134322 Lithium Batterie ER17335 3,6 Volt, 2/3 AA, 2100mAh, suitable for ELOCK und ELOCK2 locks 15.04 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PLD532-5-3(15x60) Référence: 70103762 isolated Dotline lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 15x60mm, class 3R 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R372 Référence: 70129113 Diffractive Optical Element DOE 40100-Dot Pseudo-Random Pattern (59.7°x68.3°@850nm) 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LJ650-5-4.5(14x64)-F250 Référence: 70121117 Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 1, incl. 3 x LR44 Batteries, Linethickness <0.3mm@0.25m, with button switch 62.10 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-2.5-3(10x40)5DEG-F400 Référence: 70135572 Isolated line lasermodule, red, 5°, 650nm, 2.5mW, 3V DC, 10x40mm, class 2M 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-08(45x75)-MAGNETIC Référence: 70144130 Mount for Lasermodul 8mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-10-5(20x80)110DEG-QCW-V3 Référence: 70126440 Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 1M, cable 148mm, internal modulation 1kHz, V3, housing diameter tolerance H9 83.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-5-5(14X50)-CON-SMA Référence: 70155525 Fiber lasermodule, green, 520nm, 5mW, 5V DC, 14x50mm, class 1, SMA connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A. 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE335-635-10-5-F(16X62) Référence: 70183146 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 5V DC, 16x62mm, Class 2M, includes DOE 33000-point pseudo-random pattern (45.4°x31.2°@635nm) 268.82 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!