DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 845nm (infrarot) |
| Optical Power | 0.5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Stability | <8% @ -10 - 50°C |
| Axial Divergence | ±2° |
| Rise Time | <100ms |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 150mm |
| Wire type | Belden, Typ 1095, 28AWG |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >50000h |
| Operating Voltage | 3.5 - 4.5, typ 4V DC |
| Operating Current | 12mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 60°C |
| Weight | 11.3g |
| Pointing Stability | <0.2° |
![]() | BATT-ELOCK-ER17335 Pedido Nr.: 70134322 Lithium Batterie ER17335 3,6 Volt, 2/3 AA, 2100mAh, suitable for ELOCK und ELOCK2 locks 15.04 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE252-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111101 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 23.9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R252 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R218 Pedido Nr.: 70107920 Diffractive Optical Element DOE Cross - PMMA - 8x1mm 15° @640nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MEJ658-100-5(22x70) Pedido Nr.: 70106657 modulated focusable Expander lasermodule, red, for Illumination and Inspection, 658nm, 100mW, 5V DC, 22x70mm, class 3R 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD850-0.35-4(14x30)-AP-CON Pedido Nr.: 70140590 isolated Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.35mW, 4V DC, 14x30mm, class 1 57.90 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-50-230(40x210) Pedido Nr.: 70112764 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 495.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-5-6(16x45)-F500-PL-C1000 Pedido Nr.: 70106763 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 5mW, 6V DC, 16x45mm, class 1, protection lens 116.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| EJ830-110-(9.5x12)-AWL-MULTI-PCB Pedido Nr.: 70125665 isolated expander laser, infrared, 830nm, 110mW, 9,5x12mm, class 3R, no internal driver 105.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE219-635-10-5-F(16x62) Pedido Nr.: 70138177 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 10mW, 5V DC, 16x62mm, class 2M, inkl. DOE Kreis - PMMA - 8x1mm 31,2° @592nm 294.03 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!