DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Fiber |
| Wavelength | 640nm (rot) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3B |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >8000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 100 - 160, typ 130mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 7g |
| Fiber core diameter | Ø200µm |
| Fiber length | 3m |
| Fiber included | Ja |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R352 Référence: 70137781 Diffractive Optical Element DOE Matrix 4 x 6 Dots - 15,1° @ 532nm PC 8x1.2mm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH808-120-3-F(22x65) Référence: 70147773 focusable Dot lasermodule, elliptical beam shape, infrared, 808nm, 120mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |
| DOE252-635-5-6(10x24)-ADJ-NT Référence: 70144765 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW,DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 24.1° @635nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R252 , incl. power supply 113.36 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-DD635-5-24(16x62)-ADJ Référence: 70128536 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x62mm, class 2M, incl. DOE R205 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE247-532-5-3(16x90)-NT Référence: 70111057 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 25° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R247 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-24(16x64)-F500-PL Référence: 70120721 Isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 24V DC, 16x64mm, class 1, protection lens 100.76 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE980-45-5-F(22x65)60DEG Référence: 70141801 isolated Line lasermodule, infrared, modulated, 60°, 980nm, 45mW, 5V DC, 22x65mm, class 3R 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD405-5-6(22x65) Référence: 70107845 focusable isolated Dot lasermodule, blue, 405nm, 5mW, 6V DC, 22x65mm, class 3R 403.28 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!