DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 640nm (rot) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | ≤300μm (@250mm) |
| Operating Distance | 0.25m |
| Optics | Powell Lens |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <5% |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | fixed (250mm) |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Max. Mod. Frequency | 100kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 50 - 100, typ 80mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 20g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R281 Référence: 70114300 Diffractive Optical Element DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16.5° @650nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-5-24(20x80)-F300 Référence: 70132397 isolated Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 5mW, 24V DC, 20x80mm, class 1M, focus 300mm, without protection lens 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(12X45)-PRO-CON Référence: 70154023 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 12x45mm, class 2, encapsulatedl PCB, connector 2.5mm 103.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB650-5-5(9x26)60-ADJ Référence: 70135329 Adjustable Cross lasermodule, red, 60°, 650nm, 5mW, 3-5V DC, 9x26mm, class 1 35.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-5(16x45)-PL Référence: 70110456 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 5V DC, 16x45mm, class 1, protection lens 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R213 Référence: 70107906 Diffractive Optical Element DOE 11 Lines (Square Area) - PC - 8x1,2mm 42° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-10-24-FA(20x80)F22000PL-WP Référence: 70147056 isolated dot lasermodule, green, 520nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 3R, Water proof IP 67, Focal position 22000mm, cable length C5000 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E405-20-5(24x96) Référence: 70140392 focusable isolated Expander lasermodule, blue, 405nm, 20mW, 5V DC, 24x96mm, class 3R 543.60 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!