DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 110° |
| Line Thickness | <1mm@1m |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 150mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3 - 5V DC |
| Operating Current | 5 - 60, typ 20mA |
| Operating Temperature | -10°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 7.3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL520-5-3(19x86)90 Référence: 70136081 Line Pointer green 90° 5mW with CR123A 69.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R399 Référence: 70148404 Diffraktives optical Element DOE 5 Circles - PC - 8x0.63mm - 40° @450nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE266-DD635-5-24(16x65) Référence: 70144680 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, mit DOE266 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB670-2.5-3-FA(14x45) Référence: 70120059 isolated Dot lasermodule, red, 670nm, 2.5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R, Round spot 136.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE251-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70118780 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.6° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R251 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-16-5(12x32)45DEG-F3000 Référence: 70118582 Isolated line lasermodule, red, 635nm, 16mW, 45°, 5V DC, 12x32mm, laser class 2 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-12-5(40x100)120-M12-F3000 Référence: 70134728 Isolated Line/Cross lasermodule, green, 120°, 520nm, 12mW, 5V DC, 20x120mm, class 2M, with connector, Line and cross exchangeable 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE396-635-10-5-F(16X62) Référence: 70184693 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 5V DC, 16x62mm, Class 2, including DOE-DE-R396 268.82 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!