DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 660nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <1mm@1815mm |
| Operating Distance | 1.815m |
| Optics | Powell Lens |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <5% |
| Axial Divergence | ±1° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | fixed (1815mm) |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Max. Mod. Frequency | 50kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 9.5 - 10.5, typ 10V DC |
| Operating Current | 30 - 80, typ 50mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 20g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LABEL-DIN-CLASS2M-DE Référence: 70114201 Safety Label german DIN EN 60825, Class 2M, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDI850-3-5(8x21) Référence: 70122756 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 3mW, 5V DC, 8x21mm, class 3R 131.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE221-635-5-6(10x22) Référence: 70112115 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:72 DOT Circle - PMMA - 8x1mm 25°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R221 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DJ850-0.7-5(8x26)-VCSEL-HQ Référence: 70129915 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.7mW, 5V DC, 8x26mm, class 1,m VCSEL Laserdiode 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-3(16x45)-F1000 Référence: 70105346 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1, with protection lens 82.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-11(45x75)-MAGNETIC Référence: 70144161 Mount for Lasermodul 11mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-635-30-24(20X135)-M12 Référence: 70153750 isolated, adjustable DOE lasermodule, red, 635nm, 30mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting, incl. DOE Viewfinder ( Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 21° @645nm 823.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-12(48X86) Référence: 70160994 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 12mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL520-5-3(19x86)90 Référence: 70136081 Line Pointer green 90° 5mW with CR123A 69.66 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!