DD650-0.5-4(14x33)-AP-CON
isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.5mW, 4V DC, 14x33mm, class 2,
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Size of Laserdot | 4..5mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±0.1° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1800mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 10 - 30, typ 21mA |
| Housing Color | silver |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 44g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-2.5-3(8x26)-F100-C4000 Référence: 70122534 isolated, red linelaser, 635nm, 2.5mW, 3V DC, class 1, focus 100mm, isolated wire, wire length 4000mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-605-642-ADJ-60 Référence: 70152203 Laser safety goggles, adjustment goggles, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses band, CE-certified, 150mm x 85mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 180-315 D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-395 D LB4 * CE Rating: .01W 2*10E-6J 605-642 RB1 * CE Rating: .1W 2*10E-5J 643-695 RB2 * Especially suitable as adjustment goggles for: Laser Red 605-642nm 226.81 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!