F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | expander |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 20mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 1.8 - 2.5, typ 1.8V DC |
| Operating Current | 10 - 35, typ 20mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 75g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LABEL-DIN-CLASS3R-DE Référence: 70114195 Safety Label german DIN EN 60825, Class 3R, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH658-30-24(20x80)-F3000-M12 Référence: 70138122 isolated Line lasermodule, red, 90°, 658nm, 30mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 487.31 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-SET02 Référence: 70122022 Adjustment Tool for DOE mounting 4.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE263-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70111576 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 5,9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R263 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-0.9-3-F(14x45) Référence: 70104622 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 0.9mW, 3V DC, 14x45mm, class 1 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE281-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70119435 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R281 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB660-50-5(20x80)75DEG-PWL-M12 Référence: 70148244 Line laser, 75°, red, 660nm, 50mW, 5V DC, 20x80 mm, thermal shutdown @50°C, fixed focus (825mm), 130mW laser diode, M12 1,109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB650-25-3(16x45) Référence: 70102208 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 25mW, 3V DC, 16x45mm, class 3B 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE223-635-5-6(10x22) Référence: 70119398 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 2 x 2 + 1 Dots - PMMA - 8x1mm 16°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R223 104.96 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!