DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 12mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.3mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <3.5mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±0.25° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | fixed (5.0m) |
| Output Aperture | 3.5mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 100 - 200, typ 150mA |
| Battery | CR123A Lithium Battery, 3V 1400mAh |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 74g |
![]() | LABEL-DIN-CLASS3R-DE Référence: 70114195 Safety Label german DIN EN 60825, Class 3R, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E850-1-2(24x96)APT20-ADJ-NO-D Référence: 70138009 focusable isolated Expander lasermodule, red, 850nm, 1mW, 1.8V DC, 24x96mm, class 1M, MTTF 10.000h @50°C, without pcb 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-12(9x20) Référence: 70103991 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 12V DC, 9x20mm, class 3R 11.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-2-3(4X10)-ADJ-HQ Référence: 70150896 Adjustable dot laser module, red, 650nm, 2mW, 3V DC, 4x10mm, Class 3R 74.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH658-60-3(14x45)90DEG-F500 Référence: 70118490 isolated Line lasermodule, red, 90°, 658nm, 60mW, 3V DC, 14x45mm, focus 500mm, class 3R 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-532-5-3(16x90)-F350-NT Référence: 70120646 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R254, Focus 350mm 369.66 EUR |
| LASERTIGER-ORIGINAL Référence: 70133257 LASERTIGER® interactive and eye-safe cat toy for playing, with practical metalcase, spare batteries, and gift box 25.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-1-24(20x80)-QCW Référence: 70124507 isolated dot lasermodule, green, 520nm, 1mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, internal modulation 1kHz 445.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE247-532-5-3(16x90)-NT Référence: 70111057 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 25° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R247 369.66 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!