DOE242-635-5-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Size of Laserdot | réglable |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Max. Mod. Frequency | 100kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 10 - 40, typ 22mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-5(12x37) Référence: 70101966 Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 5V DC, 12x37mm, class 2M 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-30-5(20x118)-F3000-SIDE-NT Référence: 70145151 isolated Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 30mW, 5V DC, 20x118mm, focus 3m, class 2, 90° turned Head, with power supply 571.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE650-16-3-F-S(22x100)-70125900 Référence: 70125900 focusable dot lasermodule, red, 650nm, 16mW, 3V DC, 22x100mm, class 3R 108.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-3(14x55)35-F1400-AP Référence: 70138108 isolated Line lasermodule, red, 35°, 650nm, 5mW, 3V DC, 14x55mm, class 1M, fixed focus 1400mm 98.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R286 Référence: 70118667 Diffractive Optical Element DOE 1 Solid Line - 8x1 mm 30.5° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD635-1-3(16x90)-NT Référence: 70121629 dot laser, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 16x90mm, class 2 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-5-3(20x80)-F1500-PL Référence: 70112672 isolated line laser, green, 90°, 532nm, 5mW, 3V DC, 20x80mm, class 1, focus 1500mm, protection lens 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-5-3(20x80)-PL-C3000 Référence: 70113501 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 5mW, 3V DC, 20x80mm, class 1, with protection lens 193.19 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!