DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 0.9mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 1.5mm |
| Size of Laserdot | <2mm@2m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 1.5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.5 - 24.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 5 - 20, typ 10mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 30g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Référence: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH635-5-3(14x45)-70117097 Référence: 70117097 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 122.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE218-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70119145 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Cross - PMMA - 8x1mm 15° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R218 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PROTECTION-BOX Référence: 70141900 Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilting opening for quick and easy removal - Mounting hardware for wall mounting is included 30.17 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(20X80)-F2000-C700-CON Référence: 70157253 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 20x80mm, class 2 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R213 Référence: 70107906 Diffractive Optical Element DOE 11 Lines (Square Area) - PC - 8x1,2mm 42° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-16-3(14x45) Référence: 70102055 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B 147.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFNT-3-C-SENSORKABEL-M12 Référence: 70135855 Power Supply with sensor cable and M12 connector and 3000 mm cable length 54.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH650-35-3(22x65) Référence: 70102253 isolated, red, dot lasermodule, 650nm, 35mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 310.84 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!