DOE249-635-10-24-F(16X62)
Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 24V DC, 16x62mm, Class…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 45, typ 30mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Alpha | 41° |
| Beta | 29.9° |
| Gamma | 2.99° |
| Delta | 29.9° |
| a | 76mm |
| b | 53mm |
| c | 5.3mm |
| d | 53mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-QD650-10-6(10x24)-ADJ Pedido Nr.: 70135596 focusable DOE lasermodule, red, 650nm, 10mW, 3-6V DC, 10x24mm, class 3B, suitable for DOE optics 46.97 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE216-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118858 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Square) PC - 8x1,2mm with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R216 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH405-5-10(10x50)30-PWL-F40-IC Pedido Nr.: 70141979 line laser, blue, 30°, 405nm, 5mW, 10V DC, 10x50mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 40mm, Output power control 0-5V, TTL modulation 1,016.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-1000-110DEG Pedido Nr.: 70159424 collimated isolated Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 1000mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC450-30-24-F(14x60) Pedido Nr.: 70121575 focusable isolated Line lasermodule, blue, 450nm, 30mW, 24V DC, 14x60mm, class 2M 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-22-3(14x45) Pedido Nr.: 70101577 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 22mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH520-30-24(20x120)90-M12-ADJ Pedido Nr.: 70147681 Adjustable isolated Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 30mW, 24V DC, 20x120mm, class 2M, with connector M12 without cable, with outside winding, Pin4 for Modulation (TTL 1000 Hz) 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD850-1-3(12x38)-DOE Pedido Nr.: 70114737 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 1mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 176.39 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!