DOE242-DD635-5-3(12x38)
focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 2M,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 41° |
| Beta | 29.9° |
| Gamma | 2.99° |
| Delta | 29.9° |
| a | 76mm |
| b | 53mm |
| c | 5.3mm |
| d | 53mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E658-100(22x80)-NO-D Pedido Nr.: 70107623 Expander Lasermodule with Laser Diode ML101-J23, without driver, laser class 3R 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB650-3-3(16x45) Pedido Nr.: 70103083 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 3mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 82.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-1-3(20x95)-01607 Pedido Nr.: 70104868 Isolated, dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 20x95mm, class 2 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-3-3(8x21) Pedido Nr.: 70101614 Dot lasermodule, red, 650nm, 3mW, 3V DC, 8x21mm, class 3R 42.77 EUR |
![]() | |
|---|---|
| BALLHEAD-MOUNT-12(25x70) Pedido Nr.: 70117875 Mount for laser module D=12mm, 1/4'' UNC internal thread in the base for mounting 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE532-5-3-S(22x112)-F400 Pedido Nr.: 70120066 DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 3R, Focus 400mm 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-40-5(16x58) Pedido Nr.: 70102079 modulated red, line lasermodule, 90°, 650nm, 40mW, 5V DC, 16x58mm, class 3B 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R254 Pedido Nr.: 70108101 Diffractive Optical Element DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37.7° @660nm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!