F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 36° |
| a | 66mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-520-600 Pedido Nr.: 70158724 collimated isolated Line lasermodule, green, 520nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,083.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE265-635-1-6(10x22) Pedido Nr.: 70111965 DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE 1:19 Dot Line PC 8x1.2mm 13,3°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R265 98.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE256-532-5-3-F(12X55) Pedido Nr.: 70193183 Adjustable isolated DOE laser module, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x55mm, Class 2M, incl. DOE256, grid 51x51 lines 18.3° @532nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB532-1-3(13x60)-F5000 Pedido Nr.: 70129700 Dot Lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 13x60mm, class 2 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI635-1-24(12x45)-C5000 Pedido Nr.: 70118254 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x45mm, class 2, cable 5m 92.35 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-660-60 Pedido Nr.: 70154467 Laser protection goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses strap, CE certified, Fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-400nm, protection level DR LB4 ● Wavelength: >615-660nm, protection level DIR LB3 * ● Wavelength: >660-665nm, protection level DIR LB4 ● Wavelength: >665-715nm, protection levels D LB4 + IR LB5 ● Wavelength: 694nm, protection level IR LB7 * Particularly suitable for: LASER ULTRAVIOLET 180nm and RED 660nm 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-1-3(6x30)-F150 Pedido Nr.: 70107159 Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 3V DC, 6x30mm, class 1 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL635-5-3(9x25)4DEG Pedido Nr.: 70110036 Line lasermodule, red, 4°, 635nm, 5mW, 3V DC, 9x25mm, class 3R 21.76 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!