F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 18.3° |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 150 - 450, typ 300mA |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 22g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 18.3° |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB532-1-3(13x60)-F5000 Pedido Nr.: 70129700 Dot Lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 13x60mm, class 2 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI635-1-24(12x45)-C5000 Pedido Nr.: 70118254 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x45mm, class 2, cable 5m 92.35 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-660-60 Pedido Nr.: 70154467 Laser protection goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses strap, CE certified, Fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-400nm, protection level DR LB4 ● Wavelength: >615-660nm, protection level DIR LB3 * ● Wavelength: >660-665nm, protection level DIR LB4 ● Wavelength: >665-715nm, protection levels D LB4 + IR LB5 ● Wavelength: 694nm, protection level IR LB7 * Particularly suitable for: LASER ULTRAVIOLET 180nm and RED 660nm 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-1-3(6x30)-F150 Pedido Nr.: 70107159 Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 3V DC, 6x30mm, class 1 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL635-5-3(9x25)4DEG Pedido Nr.: 70110036 Line lasermodule, red, 4°, 635nm, 5mW, 3V DC, 9x25mm, class 3R 21.76 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R241 Pedido Nr.: 70107975 Diffractive Optical Element DOE 21x21 DOTS - PC - 8x1,2mm 6.8° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LDI650-5-24(14x50)-F1000-CON Pedido Nr.: 70126921 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x50mm, class 1, cablelength 2m, with connector M12x1 137.73 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R245 Pedido Nr.: 70108019 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10° @633nm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!