DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | <1.5mm@1m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 22AWG / black,white |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 23.6 - 24.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 2 - 15, typ 6mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 13g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-635-5-24-F(16X65) Pedido Nr.: 70160239 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 1, inkl. DOE R255 65 parallel Lines 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-30-5(25x60) Pedido Nr.: 70103045 Dot lasermodule, green, 532nm, 30mW, 3V DC, 25x60mm, class 3R 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-16-3(14x55)30-F78-C300 Pedido Nr.: 70150926 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x55mm, class 2M, fixed focus 78mm, cable length 300mm 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E532-10-5(24x120)APT20 Pedido Nr.: 70120424 focusable isolated Expander lasermodule, green, 532nm, 10mW, 5V DC, 24x120mm, class 3R 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-5-F(14x45)-C1000-CON Pedido Nr.: 70106916 Focusable isolated line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-15-24-F(16x65)-QCW Pedido Nr.: 70121032 isolated, adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 15mW, 12V-24V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, flash frequency 1kHz 420.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI520-0.4-3(8x25)-QCW Pedido Nr.: 70121841 adjustable, isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 0.4mW, 3V DC, 8x25mm, class 1, current 35mA, QCW 10kHz modulation, focusable 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-1-24(12x40)-QCW Pedido Nr.: 70121025 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 1mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 2, 1kHz intenal modulation 268.82 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!