DF520-10-24(12x40)
Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 10mW, 12-24V DC, 12x40mm, clas…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 660nm (rot) |
| Optical Power | 45mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 75° |
| Line Thickness | <1.5mm@0.825m |
| Operating Distance | 0.825m |
| Optics | Powell Lens |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±0.2° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | fixed (825mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >8000h |
| Operating Voltage | 5V DC |
| Operating Current | 100 - 200, typ 150mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 52g |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE261-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111552 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 6,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R261 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-190-710 Pedido Nr.: 70158939 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 315–420 + >625–715, protection levels DIR LB3 Wavelength: 582–625, protection level DIR LB2 * Especially suitable for: BLUE Laser 405nm, YELLOW 594nm 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS1-IR-DE Pedido Nr.: 70119541 Safety Label german DIN EN 60825, Class 1, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE532-15-3(25.4x50)360DEG-C1000 Pedido Nr.: 70108347 isolated Line lasermodule, green, 360°, 532nm, 15mW, 3V DC, 25.4x50mm, class 1 495.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-5-3(12x32)39DEG Pedido Nr.: 70107609 isolated Line lasermodule, red, 39°, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-9-3(12x34) Pedido Nr.: 70101911 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 9mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DN635-0.7-5(10.6x12.2)-F200 Pedido Nr.: 70140897 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.7mW, 5V DC, 10.6x12.2mm, class 2 94.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R288 Pedido Nr.: 70123289 DOE Viewfinder - PC - 8x1mm 53° @ 650nm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!