DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Stainless Steel |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 16mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 80 - 200, typ 120mA |
| Housing Color | rojo |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 350g |
| Power Supply | Adapterkabel Sensorleitung mit M12-Stecker, 4 Pol, 2m, Stecker gerade, auf Rundstecker 2.1mm and 5v power supply for 230VAC |
| Protection Class | IPIP 64 |
![]() | MOUNT-BASE-PLATE-01 Pedido Nr.: 70113822 Base plate with mounting mandrel Ø22mm, aluminum 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(16x60) Pedido Nr.: 70107715 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 16x60mm, class 2 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-5-3(12x55)-QCW-CON Pedido Nr.: 70133424 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MI650-5-5(10x21) Pedido Nr.: 70115048 modulated isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 5V DC, 10x21mm, class 3R 88.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600 Pedido Nr.: 70159028 collimated isolated Line lasermodule, red, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL635-10-3(9x25)4DEG Pedido Nr.: 70109955 Line lasermodule, red, 4°, 635nm, 10mW, 3V DC, 9x25mm, class 3R 35.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-5-F(14x45)-C1000-CON Pedido Nr.: 70106916 Focusable isolated line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 109.16 EUR |
| DOE-850-110-3(22x22) Pedido Nr.: 70146608 isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 110mW, 5V DC, 35x35x51mm, class 3R, incl. DOE 40100-Dot Pseudo-Random Pattern, 80°x60°@850nm 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R223 Pedido Nr.: 70114294 Diffractive Optical Element DOE 2 x 2 + 1 Dots - PMMA - 8x1mm 16.1° @635nm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!