LD650-5-3(12x32)45
isolated Line lasermodule, red, 45°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 16mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 30° |
| Operating Distance | 0.078m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 120mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 3.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 40 - 100, typ 64mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 16.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-22-3(14x45) Pedido Nr.: 70101577 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 22mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R348 Pedido Nr.: 70135602 Diffractive Optical Element DOE 10 Lines (Rectangular) - PC - 8x1,2mm 48,5° @652nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-30-24(40x210) Pedido Nr.: 70115499 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 30mW, 24V DC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 419.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-2.5-3(8x26)-F100-C4000 Pedido Nr.: 70122534 isolated, red linelaser, 635nm, 2.5mW, 3V DC, class 1, focus 100mm, isolated wire, wire length 4000mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE284-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119138 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R284 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-0.4-24(20x80)-F500 Pedido Nr.: 70126990 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 0.4mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB660-50-5(19X95)110DEG-PWL Pedido Nr.: 70145083 Line laser, 110°, red, 660nm, 50mW, 5V DC, 19x95 mm, thermal shutdown @50°C, adjustable focus, 130mW laser diode 848.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA650-2-3(13x43.5)-F40000-C127 Pedido Nr.: 70131499 Dot Lasermodule, red, 650nm, 2mW, 3-5V DC, 13x43.5mm, class 3R, ultra far red dot 149.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!