DF520-10-24(12x40)
Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 10mW, 12-24V DC, 12x40mm, clas…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 660nm (rot) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | <0.25mm@0.39m |
| Operating Distance | 0.39m |
| Optics | Powell Lens |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <5% |
| Axial Divergence | ±1° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 175mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | fixed (390mm) |
| Output Aperture | 4.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 2.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 80 - 250, typ 200mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 80°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 20g |
| Stripping of wire | 10mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MD532-15-5(20x80) Pedido Nr.: 70114980 modulated isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 5V DC, 20x80mm, class 3B 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-5-3(20x80) Pedido Nr.: 70101140 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 5mW, 3V DC, 20x80mm, class 1 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-15-5(20x90)110-ADJ-CON Pedido Nr.: 70135350 Adjustable line lasermodule, green, 110°, 520nm, 15mW, 5V DC, 20x90mm, class 2M, incl. connector 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118681 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH670-4-3(12x32) Pedido Nr.: 70101843 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 670nm, 4mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 84.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-11(48X86) Pedido Nr.: 70160987 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 11mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)45-C500-F400 Pedido Nr.: 70120455 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 0.4m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution Cablelength 500mm 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-10-24(32x115)110-PWL-M12 Pedido Nr.: 70134766 Isolated Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 10mW, uniform line intensity, Powell lens, 12-24V DC, 32x115mm, class 2M, with M12 connector 848.66 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!