F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 2.5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 2.5mm |
| Size of Laserdot | <6mm@10m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Axial Divergence | ±0.25° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (10.0m) |
| Output Aperture | 2.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >25000h |
| Operating Voltage | 21 - 27, typ 24V DC |
| Operating Current | 10 - 50, typ 30mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 30g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE263-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111200 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 5,9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R263 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-5-5(12x25)-F2000 Pedido Nr.: 70106770 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 5V DC, 12x25mm, class 3R, spotsize 1..2mm@2m 69.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-532-50-230(40x210) Pedido Nr.: 70147926 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R254 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB650-0.4-3-FA(22x105)-S-AP Pedido Nr.: 70117004 axial parallel Dot lasermodule, red, 650nm, 0,4mW, 3V DC, 22x105mm, class 1, with battery CR123A 94.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE405-50-5(16x50)45-PWL-F67-IC Pedido Nr.: 70136098 line laser, blue, 45°, 405nm, 50mW, 5V DC, 16x50mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Voltage control: 0 - 5 V for intensity control, TTL modulation 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R299 Pedido Nr.: 70137705 Diffractive Optical Element DOE Cross - 75° @ 650nm PC 8x1mm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-QD635-5-6(10x22)-ADJ Pedido Nr.: 70108569 focusable DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3-12V DC, 10x22mm, class 3R 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-3(12X54)-DOE Pedido Nr.: 70129199 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 12x54mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 115.88 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!