LABEL-DIN-CLASS1M-DE
Safety Label german DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 20mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 10 - 50, typ 20mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 63g |
| Power Supply | Laser Power Supply, Output: 24V DC, 1A, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: max. 24W, 4-Pin Industrial-M12-Connector |
| Protection Class | IPIP 64 |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-10-3(16x62)-DOE-C Pedido Nr.: 70116236 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 10mW, 3V DC, 16x62mm, class 3R 537.73 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-9000-11000-04 Pedido Nr.: 70190090 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable temple arms, CE-certified, 160mm x 144mm x 48mm, with Picotronic logo print. ● Wavelength: 10600nm, protection level DI LB3 Especially suitable for: Laser IR 10600nm 100.76 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-1-5(9x21)110-F1000 Pedido Nr.: 70142273 Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 1mW, 3-5V DC, 9x21mm, class 1 36.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70118834 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 60°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R280 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD905-4-3(12x38)-DOE Pedido Nr.: 70120288 Modulated focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 905nm, 4mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(4x10)-ADJ Pedido Nr.: 70152685 Adjustable Dot laser, 650nm, 1mW, Focus adjustable in the range 10-20mm, Spotsize <0.04mm@15.1mm, 4x10mm, 3V DC 83.11 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC405-16-3-F(14x55)30 Pedido Nr.: 70125016 focusable isolated Line lasermodule, blue, 30°, 405nm, 16mW, 3V DC, 14x55mm, class 2M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD405-140-12(15x52)-F120 Pedido Nr.: 70129960 Isolated Dot Lasermodule, blue, 405nm, 140mW, 12V DC, 15x52mm, class 3B 554.54 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!