DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 25mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.8mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <2mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1000mm |
| Wire type | Belden, AWG 28, 2.20mm, SK-20554-604(2CX28AWG) |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 90 - 150, typ 120mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118681 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-10-24(32x115)110-PWL-M12 Pedido Nr.: 70134766 Isolated Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 10mW, uniform line intensity, Powell lens, 12-24V DC, 32x115mm, class 2M, with M12 connector 848.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE261-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118759 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 6,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R261 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE246-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118919 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Cross with surrounding high-contrast area - PC - 8x1,2mm 10° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R246 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH658-60-3(14x45) Pedido Nr.: 70118568 isolated dot lasermodule, red, 658nm, 60mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-16-24-F(14x62)30 Pedido Nr.: 70124736 focusable isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 16mW, 24V DC, 14x62mm, class 2M 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-5-3(12X60)-QCW-F1300-CON Pedido Nr.: 70159646 Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 5mW, 3V DC, 12x60mm, class 1, line thickness <1mm@1,3m, internal modulation 1kHz, DC-Plug 2.5mm 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MD650-0.9-5(12x34) Pedido Nr.: 70135749 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.9mW, 5V DC, 12x34mm, class 2 62.94 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!