DOE249-635-10-24-F(16X62)
Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 24V DC, 16x62mm, Class…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 6.1° |
| a | 10.7mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-16-5(10x30)-F100 Pedido Nr.: 70116847 modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 10x30mm, class 2, 200kHz, with external pcb, external cooling system required 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC520-0.4-24(12x45)QCW-C10000 Pedido Nr.: 70132212 isolated dot lasermodule, green, 520nm, 0.4mW, 24V DC, 12x45mm, class 1, cable length 10m, internal modulation with 1kHz blink frequency 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB635-2.5-3(16x45) Pedido Nr.: 70103090 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 71.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC635-5-3-F(14x45) Pedido Nr.: 70104608 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 5mW, 3V DC, 14x45mm, class 1 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE282-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119275 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 1:99 Dot Line - PMMA - 8x1mm 18.3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R282 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG520-5-5(6.2x20.5)-QCW Pedido Nr.: 70118452 Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 5V DC, 6.2x20.5mm, with external driver board, class 3R, internal modulation 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC850-16-3-F(14X45)30 Pedido Nr.: 70125030 focusable isolated Line lasermodule, infrared, 30°, 850nm, 16mW, 3V DC, 14x55mm, class 3R 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE650-3.5-5(16X45)10DEG Pedido Nr.: 70102802 modulated isolated Line lasermodule, red, 10°, 650nm, 3.5mW, 5V DC, 16x45 mm, class 2M 99.08 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!