F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.7mrad |
| Size of Laserdot | <8mm@10m |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 4.7 - 5.3, typ 5V DC |
| Operating Current | 50 - 150, typ 100mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE238-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70137217 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Circle solid line - PC - 8x2.1mm 3.4° @520nm with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R238 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-F800-CON Pedido Nr.: 70125887 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, with connector 2.1 mm 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE219-635-5-6(10x24)-ADJ Pedido Nr.: 70132472 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Circle - PMMA - 8x1mm 34°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R219 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD450-15-24(20x135)-M12 Pedido Nr.: 70121742 isolated, adjustable Line lasermodule, blue, 90°, 450nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 680.59 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-5(14x45)-70115369 Pedido Nr.: 70115369 isolated Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 16mW, 5V DC, 14x45mm, class 2 116.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-850-2200 Pedido Nr.: 70158359 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 850-900nm, protection levels DIR LB3+M LB3Y ● Wavelength: >900-950 DIR LB4+M LB4Y ● Wavelength: >950-1000 DIR LB5+M LB5Y ● Wavelength: >1000-1063 DIR LB6+M LB6Y ● Wavelength: >1063-1400 D LB6+IR LB7+M LB7Y ● Wavelength: >1400-1600 DIR LB4+M LB2 ● Wavelength: >1600-2200 DIR LB4 ● Wavelength: 2900-3200 DI LB4 ● Wavelength: 9000-11000 DI LB4 * Particularly suitable for: Laser INFRARED 850-2200nm 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-16-3(14x55)30-F78-C120 Pedido Nr.: 70148343 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x55mm, class 2M, fixed focus 78mm, cable length 120mm 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI635-3-5(12x34) Pedido Nr.: 70109368 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 5V DC, 12x34mm, class 3R 77.23 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!