L520-2-3(10x38)-F5000-C127
Isolated line laser, 520nm, green, 2mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, class 1
Are you surprised that we communicate our prices so openly? Other suppliers only give you individual quotations? Our costing is also based on transparency, trust and treating all customers equally and this gives you the ability to compare!
| Pcs: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Discount: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Size | 120 x 236 x 120mm |
| Material | Plastic |
| Operating Temperature | -20°C - 40°C |
| Storage Temperature | -50°C - 50°C |
| Weight | 150g |
| LB Rating | 180-315 D LB7 + IR LB4 >315-532 DIRM LB6 |
| Lens Color | Orange |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-24-FA(12X60)-F3400-CON Order no.: 70156492 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 24V DC, 12x60mm, class 2, M8-Connector 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-0.4-3(12x34) Order no.: 70112955 adjustable dot laser, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 12x34mm, class 1 50.34 EUR |
Depending on the application, various safety aspects need to be considered. Learn more with our Safety Guide
To the safety guide
Laser modules with geometric patterns for a number of practical applications.
Learn more!