LI635-15-3(14x50)20-F100-ISV
isolated Line lasermodule, red, 20°, 635nm, 20mW, 3V DC, 14x50mm, focus 0.1m, c…
Are you surprised that we communicate our prices so openly? Other suppliers only give you individual quotations? Our costing is also based on transparency, trust and treating all customers equally and this gives you the ability to compare!
| Pcs: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Discount: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Size | |
| Weight | 1g |
| Alpha | 3.5° |
| Beta | 0.3° |
| a | 6.1mm |
| b | 0.5mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | |
|---|---|
| LD532-50-230(40x210) Order no.: 70112764 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 495.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R342 Order no.: 70128345 Diffractive Optical Element DOE Cross - PC - 8x1mm Cross - 52° @ 515 nm 49.50 EUR |
Depending on the application, various safety aspects need to be considered. Learn more with our Safety Guide
To the safety guide
Laser modules with geometric patterns for a number of practical applications.
Learn more!