F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
您是不是很惊讶我们的价格都是公开的、透明的? 而其他的供应商只是给您一个单独的报价? 我们的成本在坦诚相待的基础上也是透明的 所有的客户都是一视同仁的,您可以自由选择。
| 支: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 折扣: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Optics | 镀膜玻璃透镜 |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | 固定的 |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 5.3° |
| Beta | 3.7° |
| Gamma | 0.31° |
| Delta | 3.7° |
| a | 9.3mm |
| b | 6.5mm |
| c | 0.54mm |
| d | 6.5mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ 订单号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-3-5-F(12x45)110 订单号: 70140866 Adjustable Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 3mW, 3-5V DC, 12x45mm, class 1 51.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMH650-5-5(14x45) 订单号: 70112924 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 3R 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| KS-MOUNT-12(36X62)-MAGNETIC 订单号: 70160246 Magnetic mount for laser module 12mm, diameter 36mm, height 62mm, plastic, holding force 6.5 kg 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-20-24(20x80)-M12 订单号: 70128642 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB660-50-5(19x95)45DEG-PWL 订单号: 70142686 Line laser, 45°, red, 660nm, 50mW, 5V DC, 19x95 mm, thermal shutdown @50°C, adjustable focus, 130mW laser diode 848.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE242-635-5-6(10x22) 订单号: 70112153 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R242 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R248 订单号: 70108040 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 37° @645nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE218-635-5-3-F(12x38) 订单号: 70119725 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Cross - PMMA - 8x1mm 15°, 3V DC, Ø12x38mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R218 210.00 EUR |