LFD635-5-3(12x30.5)
focusable Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x30.5mm, class 3R
您是不是很惊讶我们的价格都是公开的、透明的? 而其他的供应商只是给您一个单独的报价? 我们的成本在坦诚相待的基础上也是透明的 所有的客户都是一视同仁的,您可以自由选择。
| 支: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 折扣: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.7mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | 镀膜玻璃透镜 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | 固定的 |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 80 - 200, typ 150mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 29.3° |
| Beta | 6° |
| Gamma | 1.5° |
| Delta | 28.8° |
| a | 52mm |
| b | 10.4mm |
| c | 2.6mm |
| d | 51mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | AM1-1203SZ 订单号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC532-5-3-F(16x65)60DEG 订单号: 70109283 isolated line laser, green, 532nm, 60°, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 1, adjustable focus 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-24(20x80) 订单号: 70124286 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 24V DC, 20x80mm, class 2 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-5(21x21x50) 订单号: 70100860 isolated dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 5V DC, 21x21mm, class 2 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-20-3(20x80)-PL 订单号: 70105971 Isolated line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 3V DC, 20x80mm, class 2M, protection lens 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-20-5-F(22x80) 订单号: 70105599 lasermodul 532nm 20mW adj focus 5V DC 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB650-1.2-3(16x45) 订单号: 70105124 isolated cross lasermodule, red, 90°, 650nm, 1.2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 69.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB635-2.5-3(16x45) 订单号: 70103090 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 71.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB808-350-3(22x65) 订单号: 70100778 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 808nm, 350mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 226.81 EUR |