BALLHEAD-MOUNT-08(25x66)
Mount for laser module D=8mm, 1/4'' UNC internal thread in the base for attachm…
您是不是很惊讶我们的价格都是公开的、透明的? 而其他的供应商只是给您一个单独的报价? 我们的成本在坦诚相待的基础上也是透明的 所有的客户都是一视同仁的,您可以自由选择。
| 支: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 折扣: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | 线 |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <0.7mm@1m |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | 镀膜玻璃透镜 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | 绝缘 |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 55, typ 35mA |
| Housing Color | 黑色 |
| Connector | 2.1 mm DC socket (GND inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 14g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max, Connector 2,1x5,5x9,5mm center negative |
![]() | LFNT-5 订单号: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R219 订单号: 70107937 Diffractive Optical Element DOE Circle - PMMA - 8x1mm 31,2° @592nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-660-BOX 订单号: 70144888 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4; Wavelength: >315-400nm, protection level DR LB4; Wavelength: >615-660nm, protection level DIR LB3 - Wavelength: >660-665nm, protection level DIR LB4; Wavelength: >665-715nm, protection levels D LB4 + IR LB5; Wavelength: 694nm, protection level IR LB7 - Especially suitable for: Laser ULTRAVIOLET 180nm and RED 660nm Includes: Wall holder for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes sticker for labeling the wavelength range - Mounting material for wall installation is included 1x Sticker with mandatory sign "Wear safety glasses" 1x Sticker for indicating hazards from optical radiation 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-3(12x32)30-C30 订单号: 70121940 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1, cable 30mm 47.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE215-635-5-6(10x24)-ADJ 订单号: 70133844 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder - PC - 8x1,2mm 18.2° @645nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R215 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-5-F(14x45)-NT 订单号: 70107302 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 1 131.01 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R266 订单号: 70110364 Diffractive Optical Element DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 5° @633nm 49.50 EUR |
| KS-MOUNT-20(36X62)-MAGNETIC 订单号: 70160253 Magnetic mount for laser module 20mm, diameter 36mm, height 62mm, plastic, holding force 6.5 kg 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH830-3-24(12X40)60DEG-F450 订单号: 70159837 line lasermodule, IR, 60°, 830nm, 3mW, 24V DC, 12x40mm, class 1, focus 450mm 252.02 EUR |