DH658-60-3(22x65)
isolated focusable dotlaser, 658nm, 60mW, 3V DC, 22x65mm, Laserclass 3B
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.8mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | <1mm@1m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Stainless Steel |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 1mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 20 - 60, typ 40mA |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 50g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. |
![]() | LFNT-24-C Номер заказа: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-15-5(20x135)-M12 Номер заказа: 70124316 isolated, adjustable Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 15mW, 5V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 428.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| EJ830-110-(9.5x12)-AWL-MULTI-PCB Номер заказа: 70125665 isolated expander laser, infrared, 830nm, 110mW, 9,5x12mm, class 3R, no internal driver 105.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-15-6(20x90)110-ADJ-CON Номер заказа: 70139686 Adjustable line lasermodule, green, 110°, 520nm, 15mW, 6V DC, 20x90mm, class 2M, incl. connector 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-635-5-6(10x22)-F7000 Номер заказа: 70110753 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - 5 - PC - 8x2.1mm 5°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R205 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE215-520-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70119497 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder - PC - 8x1,2mm 18° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R215 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-5-5-F(16x65)-QCW Номер заказа: 70118476 isolated adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 5mW, 5V DC, 16x65mm, class 1, internal modulation 1kHz 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI650-4-5(10x30)60DEG-F100 Номер заказа: 70116885 isolated Line lasermodule, red, 60°, 650nm, 4mW, 5V DC, 10x30mm, focus 100mm, class 1 46.97 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE213-635-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70111286 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 11 Lines (Square Area) - PC - 8x1,2mm 42° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R213 268.82 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!