DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Fiber |
| Wavelength | 450nm (blau) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2M |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | 39 x 18 x 11mm |
| Material | Aluminium/Plastic |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 30 - 100, typ 50mA |
| Housing Color | черный |
| Connector | CON-USB-A |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -20°C - 85°C |
| Weight | 7g |
| Fiber included | Ja |
![]() | LFNT-5 Номер заказа: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PLD635-4-3(12x34) Номер заказа: 70103731 isolated Dotline lasermodule, red, 635nm, 4mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R286 Номер заказа: 70118667 Diffractive Optical Element DOE 1 Solid Line - 8x1 mm 30.5° @660nm 49.50 EUR |
| PICO-IR-VIEWER-01 Номер заказа: 70189964 The digital IR viewer PICO-IR-VIEWER-01 enables the visualization of invisible infrared rays from 20 cm to 200 m. Equipped with a self-developed lens, 1/2'' CMOS sensor, HD LCoS display (1280×720), digital zoom up to 6x, and integrated 850 nm IR lamp, it delivers precise results in laser alignment, optics testing, and quality assurance. The robust IP67 housing, operating temperatures from -40 to +50 °C, and WiFi function for photo and video transmission make it ideal for industrial use. 882.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDI635-5-5(12x34) Номер заказа: 70108958 isolated modulated dotlaser, 635nm, 5mW, 5V DC, class 3R, isolated housing 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC520-1-3(10.5x31)-F10000-C127 Номер заказа: 70129557 Dot laser, 520nm, green, 1mW, 3-5V DC, 10.5x31mm, class 2 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-5-3(12x53.5)-DOE Номер заказа: 70144734 focusable isolated DOE lasermodule, blue, 450nm, 5mW, 3V DC, 12x53.5mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-950-1064 Номер заказа: 70183337 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 630-711nm, lb rating DIR LB5 ● Wavelength: 648-708nm, lb rating D LB5 + IR LB6 ● Wavelength: 651-704nm, lb rating D LB5 + IR LB7 ● Wavelength: 654-699nm, lb rating D LB5 + IR LB8 * ● Wavelength: 654-699nm, lb rating D LB5 + IR LB8 ● Wavelength: 712-713nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: 714-717nm, lb rating DIR LB3 * Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm and RED 660nm 420.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-3(12x32)30-C30 Номер заказа: 70121940 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1, cable 30mm 47.82 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!