F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Dot Line |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 4mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Size of Laserdot | <5mm@5m |
| Line Thickness | <3mm@5m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Латунь |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (5.0m) |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 85, typ 60mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD850-5-3(12x38)-DOE372 Номер заказа: 70143867 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 1M, with DOE372 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE282-635-5-6(10x22) Номер заказа: 70119268 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:99 Dot Line - PMMA - 8x1mm 18.3°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R282 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-5-3(12x55)-QCW-CON Номер заказа: 70133424 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-20-24(20x80)-PL-C3000 Номер заказа: 70120707 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE233-635-5-6(10x22) Номер заказа: 70112122 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 Lines (Square Area) - PC - 8x1,2mm 30°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R233 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC635-1-4.5(14x64)-S-AP Номер заказа: 70127188 Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 2, with Battery, with switch 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-F800-CON Номер заказа: 70125887 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, with connector 2.1 mm 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-5-3(14x45)70117455 Номер заказа: 70117455 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R, power stability <1%, beam diameter round <2mm@20cm 184.79 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!