F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | точечный |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 5mm |
| Size of Laserdot | <4..5mm@10m |
| Operating Distance | 300m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 200 - 600, typ 400mA |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 96g |
| PCB size | 35x35x35mm |
![]() | LFNT-5 Номер заказа: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH660-5-10(10x50)45-PWL-F1815-P Номер заказа: 70141993 line laser, red, 45°, 660nm, 5mW, 10V DC, 10x50mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 1815mm, Output power control 0-5V, TTL modulation 798.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DF520-10-24(12x40) Номер заказа: 70121001 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 10mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 3B 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-16-3-F(14x55)30-QCW Номер заказа: 70125023 focusable isolated Line lasermodule, green, 30°, 520nm, 16mW, 3V DC, 14x55mm, class 2M, internal modulation 1kHz 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-0.4-3(16x60) Номер заказа: 70145052 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 16x60mm, class 1 73.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH840-30-3(14x45)90DEG-F500 Номер заказа: 70121506 isolated Line lasermodule, infrared, 90°, 840nm, 30mW, 3V DC, 14x45mm, focus 500mm class 3R 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-660 Номер заказа: 70140347 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 180-315nm, lb rating D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-400nm, lb rating DR LB4 ● Wavelength: >615-660nm, lb rating DIR LB3 * ● Wavelength: >660-665nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: >665-715nm, lb rating D LB4 + IR LB5 ● Wavelength: 694nm, lb rating IR LB7 * Especially suitable for: Laser UV 180nm and RED 660nm 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE214-635-5-5(10x24)-ADJ Номер заказа: 70133004 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1.2mm 2°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 3R with DOE-DE-R214 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MEJ658-100-3(14x45)47DEG-AWL Номер заказа: 70147650 modulated isolated expander laser, red, 658nm, 100mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B, with SHARP Laserdiode 243.61 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!