DOE245-635-1-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10°, 5V DC, Ø10x22mm…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <0.3mm@0.2m |
| Operating Distance | 0.2m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (200mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 5V DC |
| Operating Current | 15 - 40, typ 25mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 注文番号: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-3(14x45)-C1500 注文番号: 70105667 isolated red, line lasermodule, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 2 116.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-820-1750 注文番号: 70149517 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified EN 207:2009,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 190-315nm, lb rating D LB8 + IR LB3 ● Wavelength: 775-795nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: 820-1750nm, lb rating D LB5 + IR LB6 * Especially suitable for: Laser INFRARED 850nm - 1750nm 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE241-635-5-6(10x22) 注文番号: 70112146 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 21x21 DOTS - PC - 8x1,2mm 6.7°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R241 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH850-4-3(14x45) 注文番号: 70103175 focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, 4mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI650-4-3(8x26)30DEG-F100 注文番号: 70110524 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 4mW, 3V DC, 8x26mm, class 1 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-5-3(12x60)-C35 注文番号: 70151428 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x60mm, class 3R, cable length 35mm 103.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE405-5-5-F(14x60) 注文番号: 70112733 focusable isolated Line lasermodule, blue, 90°, 405nm, 5mW, 5V DC, 14x60mm, class 1 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064-BOX 注文番号: 70144871 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4; Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5; Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 - Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6; Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7; Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 - Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm, and INFRARED 1064nm Included: Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tipping opening for quick and easy removal - Includes various stickers for labeling the wavelength range - Mounting materials for wall mounting are included in the delivery 1x sticker with mandatory sign "Wear safety goggles" 1x sticker for labeling hazards from optical radiation 428.49 EUR |