DB635-1-3-FA(14x45)-AP
isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2, axial paral…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | <2mm@1m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <5% |
| Stability | <10%@-10°C + 60°C |
| Axial Divergence | ±1° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 350mm |
| Wire type | 24AWG, black, 3mm |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Output Aperture | 4.5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Max. Reverse Voltage | 5.5V DC |
| Operating Current | 40 - 100, typ 70mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | 0°C - 50°C |
| Storage Temperature | -10°C - 60°C |
| Weight | 14g |
| Protection Class | IPIP 64 |
| Stripping of cable cover | 15mm |
![]() | LFNT-5 注文番号: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-2.5-3(12x34) 注文番号: 70100846 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 48.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC450-30-24-F(14x60) 注文番号: 70121575 focusable isolated Line lasermodule, blue, 450nm, 30mW, 24V DC, 14x60mm, class 2M 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-15-5(12x28)10DEG 注文番号: 70120158 isolated Line lasermodule, red, 10°, 650nm, 15mW, 12x28mm, 5V DC class 3R, broad linewidth 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MB650-3-5(16x50) 注文番号: 70100655 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 3mW, 5V DC, 16x50mm, class 3R 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE980-20-3(10x20) 注文番号: 70106350 focusable Dot lasermodule, infrared, 980nm, 20mW, 3V DC, 10x20mm, class 3B 97.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH850-30-24(20x80)-F3000-PWL-M12 注文番号: 70134940 isolated Line lasermodule, red, 90°, 850nm, 30mW, 24V DC, 20x80mm, class 3R, with connector M12 without cable, uniform line distribution with powell lens 815.04 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R247 注文番号: 70108033 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 25° @645nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| EJ830-110-(9.5x12)-AWL-MULTI-PCB 注文番号: 70125665 isolated expander laser, infrared, 830nm, 110mW, 9,5x12mm, class 3R, no internal driver 105.50 EUR |