F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | 合わせできる |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 28mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 9.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMLD635-1-5(12X50)-90DEG 注文番号: 70159790 Linelaser, red, 635nm, 1mW, 90°, 5V DC, class 1, 12x50mm, focus 0.5m, analogoues intensity control via third cable 117.56 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-AP 注文番号: 70109979 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 8x21mm, class 2, axial parallel 46.97 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-3(12x32) 注文番号: 70104561 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 3R 10.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-10-24-FA(20x80)F22000PL-WP 注文番号: 70147056 isolated dot lasermodule, green, 520nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 3R, Water proof IP 67, Focal position 22000mm, cable length C5000 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-3-F(14x45)-NT 注文番号: 70125924 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 3V DC, 14x45mm, class 1, incl. power supply 129.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL635-10-3(9x25)4DEG 注文番号: 70109955 Line lasermodule, red, 4°, 635nm, 10mW, 3V DC, 9x25mm, class 3R 35.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-45-24(40x210) 注文番号: 70121773 isolated Line lasermodule, direct green, 90°, 520nm, 45mW, 24V DC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 831.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(22x105)-S-AP 注文番号: 70122305 Dot laser module, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 22x105mm, Class 2, includes switch and CR123A battery 252.02 EUR |