DH658-60-3(22x65)
isolated focusable dotlaser, 658nm, 60mW, 3V DC, 22x65mm, Laserclass 3B
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 940nm (infrarot) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 20° |
| Line Thickness | <1mm@0.3m |
| Operating Distance | 0.3m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 500mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (300mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 150 - 450, typ 300mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 100g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-DD635-5-24(16x62)-ADJ 注文番号: 70128536 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x62mm, class 2M, incl. DOE R205 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-0.4-4.5(14x64)-S-AP 注文番号: 70121889 Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 14x64mm, class 1 82.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-2.5-3(12x32) 注文番号: 70101690 isolated, Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 59.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-1-12(9x20)-C400-JST 注文番号: 70124248 dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 12V DC, 9x20mm, class 2, cable 400mm, with JST Connector C200030-03-90-01 15.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH520-30-24(20x120)90-M12-ADJ 注文番号: 70147681 Adjustable isolated Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 30mW, 24V DC, 20x120mm, class 2M, with connector M12 without cable, with outside winding, Pin4 for Modulation (TTL 1000 Hz) 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| Mount-Adapter-Set 注文番号: 70112894 6 different adapter inlays: 2x adapter for 20mm reducing to 18 mm or 15 mm; 2x adapter for 16 mm reducing to 14 mm or 11 mm; 2x adapter for 12 mm reducing to 10 mm or 9 mm 6.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE266-635-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70111620 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 5° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R266 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R264 注文番号: 70108217 Diffractive Optical Element DOE 1:9 Dot Line PC 8x1.2mm 0,9° @670nm 49.50 EUR |