DOE221-635-1-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE 1:72 DOT Circle - PMMA - 8x1mm 25°, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1500mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 50mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 87g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Référence: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD980-80-3(22x65) Référence: 70101478 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 980nm, 80mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-8-24(20x95) Référence: 70116601 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 8mW, 24V DC, 20x95mm, class 3B 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC520-1-3(10.5x31)-F10000-C127 Référence: 70129557 Dot laser, 520nm, green, 1mW, 3-5V DC, 10.5x31mm, class 2 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE342-520-5-3-F(16x65)-QCW Référence: 70142280 Adjustable DOE lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 1, internal modulation, with DOE-DE-R342 (Cross 52°@ 515 nm) 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)45-PL-F1300 Référence: 70110203 Line lasermodule, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, Class 2 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC650-16-24(15x52)30-DOE Référence: 70135558 Modulatable isolated Line lasermodule, red, incl. DOE optic 30°, uniform intensity distribution, 650nm, 16mW, 24V DC, 15x52mm, class 2M 144.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE219-532-5-3(16x90)-NT Référence: 70110951 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Circle - PMMA - 8x1mm 34° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R219 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R369 Référence: 70137873 Diffractive Optical Element DOE Quasi Continuous Line - 36° @ 639nm PC 8x1.2mm 49.50 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!