DOE245-635-1-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10°, 5V DC, Ø10x22mm…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Cross |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 15° |
| Line Thickness | <0.7mm@0.2m |
| Operating Distance | 0.2m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (200mm) |
| Output Aperture | 7mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 75, typ 50mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 23g |
| Verticality | < ±0.5° |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-2.5-3(12x32)60DEG Référence: 70107401 isolated Line lasermodule, red, 60°, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 59.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-10-5(22x80)120-ADJ-POTI Référence: 70134636 Isolated Adjustable Line lasermodule, red, 120°, 635nm, 10mW, 5V DC, 22x80mm, class 1,Laser line thickness, brightness and line length adjustable, incl. connector 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE223-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70119367 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 2 x 2 + 1 Dots - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R223 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE635-6-3(12x34) Référence: 70101782 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 6mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| KS-MOUNT-12(36X62)-MAGNETIC Référence: 70160246 Magnetic mount for laser module 12mm, diameter 36mm, height 62mm, plastic, holding force 6.5 kg 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-2.5-3(12x34) Référence: 70100846 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 48.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-10-24-FA(20x80)-F22000-M12 Référence: 70152586 isolated dot lasermodule, green, 520nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 3R, Water proof IP 67, Focal position 22000mm, cable length C5000, incl. M12 connector 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-3-F(14x45) Référence: 70104615 Adjustable isolated line laser module, red, 90°, 650nm, 5mW, 3V DC, 14x45mm, Class 1 101.60 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!